تبلیغات
علوم پزشكی

علوم پزشكی
سلامتی وزندگی درکار:حق اساسی هرانسان
نیش زنبور موجب درد و ناراحتی موقتی می ‌شود، اما مشكل جدی یا همیشگی برای سلامت ایجاد نمی کند.

با این حال گاهی ممکن است موجب عفونت‌ هایی شود كه نیاز به درمان دارد و یا واكنش‌های آلرژیكی (حساسیت) را به وجود آورد که می ‌تواند جدی و یا حتی كشنده باشد.

والدین باید علامت ‌های متفاوت عفونت یا واكنش آلرژیك را تشخیص دهند و در همان لحظه مراقبت‌ های پزشكی را فراهم سازند.

زنبور عسل کیسه زهر خود را پس از نیش ‌زدن، به همراه نیش در پوست جا می‌ گذارد؛ به عبارتی زنبور عسل می‌ كوشد تا نیش را با سرعت هر چه بیشتری رها كند، در حالی که زنبور وحشی نیش خود را پس از گزیدن در پوست رها نمی‌ کند، بنابراین می‌ تواند بیش از یك بار نیش بزند.


اقدامات لازم برای نیش زنبور عسل و زنبور وحشی

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ با آب و صابون آن ناحیه را با دقت شستشو دهید. این كار را دو تا سه بار در روز انجام دهید تا پوست التیام یابد.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ از كیسه‌ یخ پوشانده شده در پارچه یا سرما و رطوبت لیف حمام برای چند دقیقه استفاده كنید.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ از استامینوفن یا ایبوپروفن برای كاهش درد استفاده كنید.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ برای درد و خارش از قرص آنتی ‌هیستامین استفاده کنید. چنانچه پزشك برای كودك شما آن را تجویز کرده باشد، دستورالعملی بر حسب سن و وزن كودك شما خواهد داد.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ شما می توانید از كرم کورتونی یا لوسیون کالامین برای ناحیه‌ ی زنبورگزیدگی استفاده كنید.

نیش‌زدگی در هر جایی از دهان، نیاز فوری به مراقبت پزشكی دارد، زیرا مخاط دهانی غشایی است كه می تواند به سرعت سبب تورم شدید شود و ممکن است مسیر عبور جریان هوا را ببندد.

اگر متوجه محل وسیع خارش یا تورم اطراف ناحیه نیش‌زدگی شدید، و یا چنانچه برای بیش از سه روز تورم یا درد شدیدی داشتید، به پزشک مراجعه کنید، زیرا این علامت می تواند نشان دهنده‌ عفونت باشد.
هرگاه متوجه هر یک از نشانه‌های زیر که ممکن است بیانگر واکنش وخیم و بالقوه مرگبار آلرژی باشد، گشتید به پزشک مراجعه نمایید:

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  خس ‌خس سینه یا اختلال در تنفس

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ احساس سنگینی در گلو یا قفسه سینه

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  متورم شدن لب‌ ها، زبان یا صورت

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ تهوع یا استفراغ
 v.cheraghi@yahoo.com


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 آذر 1388 توسط vahid cheraghi
درباره وبلاگ


mostafamirzaei28@yahoo.com
Blog Skin