تبلیغات
علوم پزشكی

علوم پزشكی
سلامتی وزندگی درکار:حق اساسی هرانسان
نكاتی در مورد چگونگی نشستن:

ایا شما راحت و آسوده می نشینید؟ اگر شما زمان زیادی را به شکل نشسته سپری می کنید، (در واقع اکثر مردم، حدود یک سوم از عمر خود را در حالت نشسته سپری می کنند) باید بدانید که نشستن به شکل غیر استاندارد، موجب ایجاد دردهای کمری، کشیدگی گردن و خستگی پشت و دست ها می شود.

اگر شما تا کنون در هنگام نشستن، راحت نبوده اید و می خواهید از بروز مشکلات فوق جلوگیری کنید، نکات زیر را رعایت نمایید.

یک نشیمنگاه (صندلی) مناسب انتخاب کنید که وضعیت قرارگیری سالمی داشته باشد. حالت قرارگیری مناسب، انحنای ستون مهره ها را حفظ کرده و هر گونه فشار را در طی استراحت یا فعالیت رفع می كند.

حتی اگر صندلی شما ارگونومیك طراحی نشده است و توانایی تنظیم ندارد، نكاتی را برای راحت و صحیح نشستن می توانید رعایت كنید.

 

نكاتی در مورد چگونگی نشستن:


نكاتی در مورد چگونگی نشستن:

حمایت کننده در گودی کمر

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  موقع نشستن، لگن و باسن خود را تا جایی كه ممكن است در عقب صندلی قرار دهید.

به طور طبیعی باید فضای كمی میان پشت زانوها و لبه ی صندلی باشد. اگر قدتان کوتاه است، باید میان پشت تان و صندلی تان یك بالشتک قرار دهید.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  كف پاها باید كاملا‌ بر روی سطح زمین قرار گیرند و زانوها باید همتراز با لگن باشند. از یك زیرپایی می توان برای بالا آوردن زانوها تا سطح مناسب استفاده كرد.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  ستون مهره های (پشت) خود را به گونه ای به پشتی صندلی خود تكیه دهید كه ناحیه ی بالایی و زیرین پشت حمایت شود. اگر یك جسم حمایت کننده در ناحیه ی گودی كمر قرار بگیرد، می تواند فشارها را خنثی کند و ماهیچه های ستون مهره ها را راحت نگه دارد.

حمایت کننده های متفاوتی برای كمر وجود دارند که برخی از آن ها می توانند باد شوند. یك حوله ی رول شده نیز می تواند به عنوان حمایت کننده برای كمر به كار رود.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  یك صندلی خوب دارای محل قرارگیری دست ها برای نگه داشتن وزن آنها است. هنگامی كه بازوها به میزان كافی حمایت شوند، گردن و شانه ها، راحت خواهند بود.

بسیاری از صندلی های ارگونومیك دارای دسته های قابل تنظیم هستند كه می توانند كنار نیز زده شوند.

هنگامی كه صندلی دسته ندارد، می توانید دستان خود را به طور ضربدری روی قفسه سینه تان، یا روی یك بالشت و یا كیف دستی خود قرار دهید.

دسته های صندلی می توانند در بالا بردن بدن تان روی صندلی و یا بلند شدن از آن به شما كمك كنند تا نیروی كمتری به شما وارد آید. دسته های صندلی را گرفته و با حركتی سریع، پیش از آن كه خود را به وضعیت ایستاده هل دهید، به سمت لبه ی صندلی بروید.

 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


در مورد صندلی راننده:

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ به حالت نشسته و چرخان روی پاشنه، به اتومبیل وارد و یا از آن خارج شوید.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ صندلی خود را تا حدی جلو بیاورید كه زانوهای شما در حالت نشسته، خم شده و بالاتر از سطح لگنی شما قرار گیرند.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ به گونه ای بشینید كه ستون مهره های شما صاف باشد.
صندلی ماشین

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ ستون مهره های خود را به پشت صندلی تكیه دهید تا راحت باشند. گذاشتن یك بالشتك كوچك در ناحیه ی کمر می تواند نشستن را راحت تر كند.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ هرگز در حالی كه صندلی شما از پدال و فرمان فاصله دارد، رانندگی نكنید. فاصله ی صندلی را طوری تنظیم كنید كه از هیچ گونه كششی بر روی ناحیه ی کمر وارد نشود.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ در هنگام رانندگی از دو دست خود برای گرفتن فرمان استفاده كنید.


نکات مهم:

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ هرگز در یك حالت ثابت برای مدت طولانی ننشینید. هر نیم ساعت یک بار بلند شوید، بدن خود را بكشید و چند دقیقه قدم بزنید. این موضوع موجب افزایش گردش خون و آرامش ماهیچه ها می شود و به افزایش کارآیی شما در فعالیت تان كمك می كند.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ هرگز به حالت خمیده و قوز کرده ننشینید.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ از نشستن روی مبل های خیلی گود یا صندلی های كم ارتفاع، دوری كنید. این نوع نشیمنگاه ها ، باعث ناراحتی پشت می شوند و بلند شدن از آن ها سخت بوده و فشار اضافی به بدن وارد می کنند.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ هنگام نشستن، از روی هم انداختن پاها پرهیز كنید ، زیرا گردش خون را در پاها کند می كند.
 ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 آذر 1388 توسط vahid cheraghi
درباره وبلاگ


mostafamirzaei28@yahoo.com
Blog Skin