تبلیغات
علوم پزشكی

علوم پزشكی
سلامتی وزندگی درکار:حق اساسی هرانسان

مدیر واحد صوت شرکت کنترل کیفیت آلودگی هوای تهران گفت: یکی از راه‌های عملی برای کنترل آلودگی صوتی، نصب دیوارهای صوتی است، اما با این وجود تاكنون در ایران اقدام عملی برای جلوگیری از آلودگی صوتی انجام نشده است.
حسین مهرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با ایستگاه‌های آلودگی صوتی در تهران گفت: هم‌اکنون 22 ایستگاه آلودگی صوتی در مناطق 22 گانه پایتخت کار گذاشته شده که از این تعداد 18 ایستگاه در حال حاضر راه‌اندازی شده است.


وی با بیان این كه هنوز همه ایستگاه‌های سنجش آلودگی صوتی شروع به كار نكرده اند،گفت: از میان ایستگاه‌های به بهره برداری رسیده ،آلوده‌‌ترین و بحرانی ترین منطقه از نظر آلودگی صوتی منطقه 6 شهر تهران است.
مهرآوران در رابطه با هدف از راه‌اندازی این ایستگاه‌ها تصریح کرد: با کارگزاری این ایستگاه‌ها، اگر میزان آلودگی صوتی بیش از حد مجاز باشد باید راهکارهای لازم برای حل بحران بررسی شود.
وی افزود: برای این که بتوانیم به دنبال راهکارهای کاهش آلودگی صوتی باشیم ابتدا باید یک دیدگاه کلی نسبت به میزان آلودگی صوتی در مناطق مختلف ساعات پیک آلودگی و روند آلودگی در طی یك مدت‌زمان داشته باشیم تا بتوان مشکل را تا حدودی كنترل كرد.
مدیر واحد صوت شرکت کنترل کیفیت آلودگی هوای تهران همچنین خبر داد که تا چند ماه آینده امکان مشاهده آنلاین میزان آلودگی صوتی مناطق مختلف روی نقشه تهران از طریق اینترنت در هر زمان امکان‌پذیر خواهد بود.
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 آبان 1388 توسط vahid cheraghi
درباره وبلاگ


mostafamirzaei28@yahoo.com
Blog Skin